Monday, April 25, 2011

Ipad applikasyonu : HOG sevenlere - Fishdom H2O

Hiddem Object Game diye bir oyun tipi duydunuz mu? Karman çorban bir resmin içinde belirtilen bazı objeleri bulmaya çalıştığınız kafa boşaltıcı, rahatlatıcı bir oyun türü. Playrix firması Ipad için böyle bir oyun üretmiş; Fishdom H2O, Hidden Odyssey. Meraklılarına tavsiye ederim. Fiyatı 4.99USD ve bence kesinlikle hak ediyor.

Bir kere grafikleri muhteşem. 3 adet akvaryumunuz var ve bu akvaryumları dilediğiniz gibi dekore etmeye çalışıyorsunuz. Alacağınız her balık, dekorasyon malzemesi veya yem için para gerekiyor. Bu parayı bulmak için ise denizin dibine dalıp, size belirtilen objeleri denizin dibinde bulmaya çalışıyorsunuz. Örneğin, sağdaki resimde altta yazan 12 objenin yerlerini belirlemek için 3 dakikanız var. Topladığınız tüm objelerin parası size kalıyor. 
Daha sonra bu parayla resimde gördüğünüz gibi akvaryumunuzu dekore edebiliyorsunuz. Şahsen ben dekorasyon bölümü olmasaydı da oyunu çok severdim.  İster zamana karşı, ister Relax modda oynayabiliyorsunuz. Özellikle Ipad'de olması da süper, maşa başında hidden objectin pek keyfini alamıyordum.


No comments:

Post a Comment