Wednesday, November 24, 2010

Tim Burton'ın Twitter deneyi

Tim Burton Tweeter'da bir deneme yapmaya başladı. Kolektif bir hikaye yazmaya çalışıyor. 22 Kasım ile 6 Aralık tarihlerinde devam edecek bu denemeye Tim Burton aşağıdaki cümleyi tweetleyerek başladı.
Part 1 “Stainboy, using his obvious expertise, was called in to investigate mysterious glowing goo on the gallery floor #BurtonStory”
Hikayeye katkıda bulunmak isteyenler #BurtonStory yazarak cümleyi devam ettiriyorlar. Tim Burton beğendiklerini seçip Twitter'a ekliyor ve hikaye devam ediyor. Bu yazıyı yazdığım ana kadar olanlar;

Stainboy isimli bir (sanırım) dedektif sanat galerisinin zemininde duran parlayan garip bir yapışkan sıvıyı incelemek üzere çağrılır. Yakınına gelir ve incelemek üzere elini değdirir. Tam bu anda yapışkan sıvı hareketlenmeye ve Stainboy'un kolundan yukarı çıkmaya başlar. Stainboy bu yapışkan maddeden kurtulmak için avizeye uzanır ama bir türlü yakalayamaz. Son bir çaba ile pelerinini çıkartır ve yapışkan sıvıdan bir balon yapmak üzere üflemeye başlar...

Daha yeni başladı hadi siz de takip edin ve belki de güzel bir iki ekleme yaparsınız. İleride filmi yapılırsa çocuklarınıza bu sahneyi ben yazdım dersiniz :)

Takip etmek isteyeneler için Twitter ismi BurtonStory

No comments:

Post a Comment