Sunday, October 17, 2010

Ipad aplikasyonu - Fly Control HD

Ipad için komik ve keyifli vir oyun daha... Fly Control HD. Ama önceden uyarmalıyım ki oynarken biraz kaşınabilirsiniz. Sinek ve böcek sesleri beni çok kaşındırdı.
Resim üzerinden anlatayım. Gördüğünüz bahçede etrafa saçılmış iki adet çöp bulunuyor. Ekranın farklı köşelerinden bahçeye sinekler giriyor. Siz de bu sinekleri iterek çöpe yönlendiriyorsunuz ve onlar da 5 saniye kadar besleniyorlar. Arada bir bahçeye giren böcekleri de parmağınızla eziyorsunuz ve sinekleri bu ezik böceklerden beslenmeye de gönderebiliyorsunuz. Tabi ki ilerledikçe sineklerin gelme hızı da artıyor. 
Oyunu oynadıkça puan kazanıyorsunuz. Her 1000 puana bir adet elmas alıyorsunuz, ayrıca çöplerin içinden de arada bir elmaslar çıkabiliyor. Elmasları kazandıkça yeni mekanlarda oynayabiliyorsunuz, farklı böcekler seçebiliyorsunuz. Her oyuna başlarken bir adet de silah seçiyorsunuz, zamanı yavaşlatma, bombalama veya daha az böcek gelmesini sağlayan bir açıkhava böcek ilacı. 
Oyun zevkli, zevkli olmasına da puanlar ve elmaslar çok yavaş toplanıyor. Yeni bir patch ile elmas kazanma hızının artacağını söylemişlerdi ama halen çok hızlı diyemem. Elmaslar hızlı kazanılamayınca da aynı haritada kalakalıyorsunuz.   Tabi ki gidip Itunes'dan elmas satın alabilirsiniz. Ama değmez. 
Oyun iki kişi de oynanabiliniyor. Ama ben denemedim. World of Warcraft Cataclysm patchi çıkınca kocam ıskartaya alındı :)

No comments:

Post a Comment